1976
Ringwood City Wilhelmina v Sunshine City Part 1 Part 2
Saturday June 27. Jubilee Reserve, Ringwood.
1983
Sunshine George Cross v Green Gully Ajax
Sunday August 28. Chaplin Reserve, Sunshine.
1992
Grand Final Full Game Highlights
North Geelong v Brunswick Juventus
Sunday September 20. Middle Park Stadium, Middle Park.
1993
Grand Final
Bulleen Lions v Fawkner
Sunday September 19. Middle Park Stadium, Middle Park.
1995
Port Melbourne v Altona Magic Part 1 Part 2
Sunday July 9. Anderson Reserve, Port Melbourne.
Green Gully v Sunshine George Cross Part 1 Part 2
Sunday July 16. Green Gully Reserve, Keilor Downs.
Fawkner Blues v Werribee City Part 1 Part 2
Sunday July 23. C.B.Smith Reserve, Fawkner.
Doncaster Rovers v Springvale City
Saturday July 29. Anderson Park, Doncaster East.
Box Hill Inter v North Geelong
Sunday July 30. Wembley Park, Box Hill.
St Albans v Green Gully Part 1 Part 2
Sunday August 6. Green Gully Reserve, Keilor Downs.
Port Melbourne v Bulleen Lions Part 1 Part 2
Sunday August 13. Anderson Reserve, Port Melbourne.
Preliminary Final Part 1 Part 2
Bulleen Lions v Port Melbourne
Sunday September 10. Chaplin Reserve, Sunshine.
Grand Final Part 1 Part 2 Part 3
Altona Magic v Bulleen Lions
Sunday September 17. Olympic Park, Melbourne.
Dockerty Cup Quarter-Finals
Sunday September 24. Paisley Park, Altona North.
Preston Lions v South Melbourne
Sunday September 24. B.T.Connor Reserve, Reservoir.
Dockerty Cup Semi-Finals
Wednesday September 27. Olympic Park, Melbourne.
Dockerty Cup Final Part 1 Part 2
South Melbourne v Melbourne Knights
Sunday October 1. Olympic Park, Melbourne.
2002
Grand Final
Preston Lions v Fawkner
Sunday August 24. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2003
Green Gully v Whittlesea Stallions
Sunday February 16. Green Gully Reserve, Keilor Downs.
Bulleen Zebras v Port Melbourne
Monday February 17. Veneto Club, Bulleen.
Bentleigh Greens v Green Gully
Saturday April 12. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
Frankston Pines v St Albans
Sunday April 13. Monterey Reserve, Frankston North.
Essendon Royals v Bentleigh Greens
Saturday April 26. Reggio Calabria Club, Brunswick.
Whittlesea Stallions v Preston Lions
Monday April 28. Epping Stadium, Epping.
Grand Final
Green Gully v Frankston Pines
Sunday August 24. Knights Stadium, North Sunshine.
2005
Grand Final
Green Gully v Heidelberg United
Sunday September 18. Olympic Park, Melbourne.
2006
Richmond v Bulleen Zebras
Sunday August 27. Kevin Bartlett Reserve, Richmond.
Grand Final
South Melbourne v Altona Magic
Sunday September 24. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2007
Richmond v Heidelberg United
Friday June 15. Kevin Bartlett Reserve, Richmond.
Preston Lions v Oakleigh Cannons
Sunday June 17. BT Connor Reserve, Reservoir.
2009
Grand Final First Half Second Half Extra-Time
Altona Magic v Dandenong Thunder
Sunday September 13. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2010
Grand Final
Green Gully v Richmond
Saturday September 11. AAMI Park, Melbourne.
2011
Grand Final
Green Gully v Oakleigh Cannons
Sunday September 3. AAMI Park, Melbourne.
2012
Grand Final
Dandenong Thunder v Oakleigh Cannons
Sunday October 14. AAMI Park, Melbourne.
2013
Grand Final (Full match)
Northcote City v Bentleigh Greens
Saturday October 19. AAMI Park, Melbourne.
2014
Dockerty Cup Final
Melbourne Knights v South Springvale
Sunday September 7. Lakeside Stadium, Albert Park.
2015
Grand Final
Bentleigh Greens v South Melbourne
Sunday September 13. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final
South Melbourne v Oakleigh Cannons
Sunday August 2. Lakeside Stadium, Albert Park.
2016
Grand Final
South Melbourne v Oakleigh Cannons
Sunday September 11. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final
Bentleigh Greens v Green Gully
Wednesday August 17. ABD Stadium, Westmeadows.
2017
Grand Final (Full match)
Bentleigh Greens v Heidelberg United
Sunday September 10. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final (Full match)
Heidelberg United v Bentleigh Greens
Wednesday July 5. ABD Stadium, Westmeadows.
2018
Grand Final (Full match)
Heidelberg United v Avondale
Sunday September 23. AAMI Park, Melbourne.
Dockerty Cup Final (Full match)
Bentleigh Greens v Heidelberg United
Wednesday July 10. Jack Edwards Reserve, Oakleigh.
2019
Grand Final (Full match)
Bentleigh Greens v Avondale
Sunday September 15. AAMI Park, Melbourne.
Dockerty Cup Final (Full match)
Hume City v Melbourne Knights
Saturday August 10. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
Dockerty Cup Final Part 1 Part 2
South Melbourne v Melbourne Knights
Sunday October 1. Olympic Park, Melbourne.
2002
Grand Final
Preston Lions v Fawkner
Sunday August 24. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2003
Green Gully v Whittlesea Stallions
Sunday February 16. Green Gully Reserve, Keilor Downs.
Bulleen Zebras v Port Melbourne
Monday February 17. Veneto Club, Bulleen.
Bentleigh Greens v Green Gully
Saturday April 12. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
Frankston Pines v St Albans
Sunday April 13. Monterey Reserve, Frankston North.
Essendon Royals v Bentleigh Greens
Saturday April 26. Reggio Calabria Club, Brunswick.
Whittlesea Stallions v Preston Lions
Monday April 28. Epping Stadium, Epping.
Grand Final
Green Gully v Frankston Pines
Sunday August 24. Knights Stadium, North Sunshine.
2005
Grand Final
Green Gully v Heidelberg United
Sunday September 18. Olympic Park, Melbourne.
2006
Richmond v Bulleen Zebras
Sunday August 27. Kevin Bartlett Reserve, Richmond.
Grand Final
South Melbourne v Altona Magic
Sunday September 24. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2007
Richmond v Heidelberg United
Friday June 15. Kevin Bartlett Reserve, Richmond.
Preston Lions v Oakleigh Cannons
Sunday June 17. BT Connor Reserve, Reservoir.
2009
Grand Final First Half Second Half Extra-Time
Altona Magic v Dandenong Thunder
Sunday September 13. Bob Jane Stadium, Albert Park.
2010
Grand Final
Green Gully v Richmond
Saturday September 11. AAMI Park, Melbourne.
2011
Grand Final
Green Gully v Oakleigh Cannons
Sunday September 3. AAMI Park, Melbourne.
2012
Grand Final
Dandenong Thunder v Oakleigh Cannons
Sunday October 14. AAMI Park, Melbourne.
2013
Grand Final (Full match)
Northcote City v Bentleigh Greens
Saturday October 19. AAMI Park, Melbourne.
2014
Dockerty Cup Final
Melbourne Knights v South Springvale
Sunday September 7. Lakeside Stadium, Albert Park.
2015
Grand Final
Bentleigh Greens v South Melbourne
Sunday September 13. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final
South Melbourne v Oakleigh Cannons
Sunday August 2. Lakeside Stadium, Albert Park.
2016
Grand Final
South Melbourne v Oakleigh Cannons
Sunday September 11. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final
Bentleigh Greens v Green Gully
Wednesday August 17. ABD Stadium, Westmeadows.
2017
Grand Final (Full match)
Bentleigh Greens v Heidelberg United
Sunday September 10. Lakeside Stadium, Albert Park.
Dockerty Cup Final (Full match)
Heidelberg United v Bentleigh Greens
Wednesday July 5. ABD Stadium, Westmeadows.
2018
Grand Final (Full match)
Heidelberg United v Avondale
Sunday September 23. AAMI Park, Melbourne.
Dockerty Cup Final (Full match)
Bentleigh Greens v Heidelberg United
Wednesday July 10. Jack Edwards Reserve, Oakleigh.
2019
Grand Final (Full match)
Bentleigh Greens v Avondale
Sunday September 15. AAMI Park, Melbourne.
Dockerty Cup Final (Full match)
Hume City v Melbourne Knights
Saturday August 10. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
Metropolitan, Victorian, State and NPL2 League Matches (Full Matches)
1982
Moorabbin City v Hamlyn Rangers
Saturday June 19. Victory Park, Bentleigh.
1982
Moorabbin City v Hamlyn Rangers
Saturday June 19. Victory Park, Bentleigh.
1995
Moorabbin City v Springvale White Eagles
Saturday July 29. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
2018
NPL2 Grand Final
Metropolitan, Victorian, State and NPL2 League Matches (Highlights)
1994
South Dandenong v Moorabbin City
Saturday March 26. George Andrews Reserve, Dandenong South.
Moorabbin City v Seaford United
Saturday April 16. Gaelic Park, Keysborough.
Moorabbin City v Rosanna
Saturday April 23. Gaelic Park, Keysborough.
Pascoe Vale v Moorabbin City
Saturday April 30. Hosken Reserve, Coburg North.
Moorabbin City v Fitzroy City
Saturday May 7. Gaelic Park, Keysborough.
Eltham/Diamond Valley United v Moorabbin City
Saturday May 14. Willinda Park, Greensborough.
Moorabbin City v Keilor Eagles
Saturday May 21. Gaelic Park, Keysborough.
Doveton v Moorabbin City
Saturday May 28. Waratah Reserve, Doveton.
Moorabbin City v Sandingham City
Saturday June 4. Gaelic Park, Keysborough.
Altona East v Moorabbin City
Saturday June 11. Paisley Park, Altona North.
Moorabbin City v Springvale White Eagles
Saturday July 29. Kingston Heath Soccer Complex, Cheltenham.
2018
NPL2 Grand Final
Dandenong City v Altona Magic
Saturday September 22. ABD Stadium, Westmeadows.
1994
South Dandenong v Moorabbin City
Saturday March 26. George Andrews Reserve, Dandenong South.
Moorabbin City v Seaford United
Saturday April 16. Gaelic Park, Keysborough.
Moorabbin City v Rosanna
Saturday April 23. Gaelic Park, Keysborough.
Pascoe Vale v Moorabbin City
Saturday April 30. Hosken Reserve, Coburg North.
Moorabbin City v Fitzroy City
Saturday May 7. Gaelic Park, Keysborough.
Eltham/Diamond Valley United v Moorabbin City
Saturday May 14. Willinda Park, Greensborough.
Moorabbin City v Keilor Eagles
Saturday May 21. Gaelic Park, Keysborough.
Doveton v Moorabbin City
Saturday May 28. Waratah Reserve, Doveton.
Moorabbin City v Sandingham City
Saturday June 4. Gaelic Park, Keysborough.
Altona East v Moorabbin City
Saturday June 11. Paisley Park, Altona North.
Saturday June 18. Gaelic Park, Keysborough.
Essendon City Jets v Moorabbin City
Saturday July 2. Calabria Club, Parkville.
Moorabbin City v Melbourne City
Saturday July 9. Gaelic Park, Keysborough.
Seaford United v Moorabbin City
Saturday July 16. North Seaford Reserve, Seaford.
Rosanna v Moorabbin City
Saturday July 23. Olympic Village, Heidelberg West.
Moorabbin City v Pascoe Vale
Saturday July 30. Gaelic Park, Keysborough.
Fitzroy City v Moorabbin City
Saturday August 6. Ralph Reserve, West Sunshine.
Moorabbin City v Eltham/Diamond Valley United
Saturday August 13. Gaelic Park, Keysborough.
Keilor Eagles v Moorabbin City
Saturday August 20. Keilor Park, Keilor.
Moorabbin City v Doveton
Saturday August 27. Gaelic Park, Keysborough.
Sandringham City v Moorabbin City
Saturday September 3. Sillitoe Reserve, Hampton.
Essendon City Jets v Moorabbin City
Saturday July 2. Calabria Club, Parkville.
Moorabbin City v Melbourne City
Saturday July 9. Gaelic Park, Keysborough.
Seaford United v Moorabbin City
Saturday July 16. North Seaford Reserve, Seaford.
Rosanna v Moorabbin City
Saturday July 23. Olympic Village, Heidelberg West.
Moorabbin City v Pascoe Vale
Saturday July 30. Gaelic Park, Keysborough.
Fitzroy City v Moorabbin City
Saturday August 6. Ralph Reserve, West Sunshine.
Moorabbin City v Eltham/Diamond Valley United
Saturday August 13. Gaelic Park, Keysborough.
Keilor Eagles v Moorabbin City
Saturday August 20. Keilor Park, Keilor.
Moorabbin City v Doveton
Saturday August 27. Gaelic Park, Keysborough.
Sandringham City v Moorabbin City
Saturday September 3. Sillitoe Reserve, Hampton.
Saturday September 25. J.L.Murphy Reserve, Port Melbourne.
2003
Oakleigh Cannons v Heidelberg United
Monday April 21. Jack Edwards Reserve, Oakleigh,
Western Suburbs v Kingston City
Sunday September 7. Ralph Reserve, West Sunshine.
With thanks to the John Punshon Collection and George Cotsanis
2003
Oakleigh Cannons v Heidelberg United
Monday April 21. Jack Edwards Reserve, Oakleigh,
Western Suburbs v Kingston City
Sunday September 7. Ralph Reserve, West Sunshine.
With thanks to the John Punshon Collection and George Cotsanis
No comments:
Post a Comment
Note: only a member of this blog may post a comment.